fbpx

3 būdai, kaip lengviau pasiekti tikslus


 
   Pradžia » Blog » 3 būdai, kaip lengviau pasiekti tikslus
  • 2016-01-06

12483115_1081910715162694_354114305_o

Naujųjų metų šventės šiemet kaip reikiant užsitęsė. Šia savaitę jaučiu, kaip sunku sugrįžti į savo įprastą gyvenimo ritmą. Visgi, šiais metais jaučiuosi viskam pasiruošęs: naujiems iššūkiams, naujiems tikslams ir naujiems pasiekimams. Šiame Wing Tsun KungFu blog’o įraše prašysiu kaip aš tapau Wing Tsun KungFu entuziastu ir kokios priemonės padėjo pasiekti norimų rezultatų.

Praeitais metais pradėjau treniruotis Wing Tsun KungFu ir netrukus supratau, kad tai ir buvo mano tikslas, link kurio tiek laiko ėjau. Nuo to laiko nuolat atsidurdavau aplinkoje, kuri buvo palanki mano tobulėjimui Wing Tsun KungFu srityje. Atsigręžus ir peržvelgus mano Wing Tsun kelią, suvokiu, kad tai nebuvo atsitiktinumai. Nuo pat pradžių, kai pirmą kartą apie Wing Tsun KungFu išgirdau per radiją, kai paskambinau užsiregistruoti, kai atėjau į pirmąją treniruotę iki pat dabar, suprantu, kad visas šis kelias yra mano minčių ir emocijų nukreiptas tikslas.

Žinojimas ko nori apsprendžia tikslą

Prieš pradedant treniruotis, kaip ir rašiau savo pirmuosiuose blog’o įrašuose, mano gyvenime vyravo netvarka ir tingumas. Atėjo toks metas, kai nusprendžiau viską keisti ir nuo to laiko savo mintis, emocijas, laiką ir pastangas nukreipiau savo tobulėjimo, mokymosi ir saviugdos link. To pasekmė tapo Wing Tsun KungFu. Pradžioje, šis kovos menas nebuvo mano tikslas, nes aš iki tol jo nebuvau bandęs. Nepaisant to, mano žinojimas ko noriu ir ko siekiu atvedė prie šio unikalaus kovos meno. Taigi kontroliuokite savo mintis, nukreipkite jas pozityviai, norima linkme ir pamatysite kaip greitai naujas tikslas pats jus suras.

Tikslų įvardijimas – pirmas žingsis

Jau pradėjus treniruotis ir susidūrus su pirmaisiais sunkumais (sunkiausiai sekėsi pirmąjį mėnesį matyti savo pasiekimus) padariau kitą reikšmingą žingsnį – išsikėliau sau kelis tikslus, kurie mane motyvavo. Puikiausias tikslas, kuriuo džiaugiuosi iki šiol, buvo išmokti visą SIU NIM TAU formą ir išsilaikyti pirmąjį mokinio lygį. Pasiekiau ir daugiau savo planuotų tikslų: kai pirmą kartą atėjau treniruotis ir bandžiau padaryti 200 grandininių smūgių, jau po
mogus, kuris laukia, kol jam į burną įskris kepta antis, turės laukti labai labai ilgai. (2)100 įsitempė raumenys ir vos atlikau visus likusius. Šiandien galiu pasidžiaugti, kad maksimaliu savo greičiu atlieku tokių smūgių 1000. Šie ir kiti mano tikslai buvo pasiekti tik dėl to, nes buvau juos apibrėžęs – žinojau, kad turiu tai padaryti iki 2016 metų pabaigos.

Kodėl kartais mokiniams ilgą laiką nepavyksta kažko pasiekti? Dažnai dėl nežinojimo, tingumo, baimių ar kitų priežasčių jie net nesistengia įvardinti savo siekių ir gyvena šia akimirka, tikėdamiesi, kad viskas įvyks savaime. Neįvyks! Viskas, pradedant išmoktu nauju judesiu, baigiant aukštesnio lygio išsilaikymu, iš tiesų priklauso tik nuo mūsų pačių. Taigi, visiems, kuriems visa tai skamba naujai, rekomenduoju, nieko nelaukiant imti popieriaus lapą ir surašyti savo siekius.

Pasidalindamas svajonėmis priartėji prie jų įgyvendinimo

Kitas man pasiteisinęs būdas, kuris ne tik veikia mūsų pasąmonę, bet tuo pačiu ir praktiškai leidžia artėti prie rezultato yra tinkamas komunikavimas. Mitas, kad svajonė išsipildys tik tada, kai laikysi ją paslaptyje. Iš tiesų, kai pasidalini svajone su kitais, atsiranda daugiau galimybių ją įgyvendinti.

Visų pirma žmonės, žinodami jūsų siekius, gali jums padėti. Jei jums nesiseka suvokti smūgiavimo technikos arba svajojate nuvykti į Wing Tsun KungFu stovyklą, seminarą ar kitą organizuojamą renginį, tačiau kažkas jums trukdo tai padaryti, galbūt jūsų kolega ar instruktorius nesunkiai jums padės. Bendravimas ir bendradarbiavimas yra žmonių prigimtinės savybės, tereikia palenkti jas į savo norimą pusę.

Kitas svarbus dalykas, kodėl verta kalbėti apie tikslus ar svajones, yra savęs paskatinimas. Kiekvieną kartą kam nors papasakojus, kad norite pasiekti savo tikslą, patys save motyvuojate. Pirmiausiai, ką aš padariau pradėjęs treniruotis, papasakojau tai savo draugams. Taip aš prisiėmiau atsakomybę nenuleisti rankų, nes kitą kartą sutikus tuos pačius žmones, jie paklaus, kaip man sekasi treniruotis, o aš tikrai nenorėčiau pasakyti, kad mečiau viską taip iki galo ir neišbandęs. Taip aš lyg dar kartą save motyvuoju nemesti visko pusiaukelėje ir pasiekti aukščiausių rezultatų.

banner-wing-tsung-3-last

Mano autoritetas Yip Man per savo gyvenimą pasiekė neįtikėtinai daug

Tai mano asmeninė patirtis, tai mano išgyvenimai pačioje Wing Tsun KungFu kelio pradžioje. Vadovaujuosi jais iki šiol ir tikiu, kad tai padeda man siekti pačių aukščiausių rezultatų šiame išskirtiniame kovos mene. Tikiuosi, kad tai padės ir jums!

Sėkmės!

-Misteris WingTsun’as

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *