fbpx

Meistriškumo lygių sistema


 
   Pradžia » Apie Wing Tsun » Meistriškumo lygių sistema

Wing Tsun instruktorius, klubų vadovus ir jų sugebėjimus apibūdina griežti apibrėžimai. Jie sukurti tam, kad apgavikai ir apsišaukėliai nepakenktų geram Tarptautinės Wing Tsun asociacijos (IWTA) vardui ir kovos menui.

Wing Tsun lygių sistema susideda iš keturių etapų.

Mokinio stadiją sudaro 12 mokinio lygių:

 

1

Pirmas lygis - juoda gėlė baltamke fone

2

Antras lygis - raudona gėlė baltame fone

3

Trečias lygis - oranžinė gėlė baltame fone

4

Ketvirtas lygis - geltona gėlė baltame fone

5

Penktas lygis - šviesiai žalia gėlė baltame fone

6

Šeštas lygis - tamsiai žalia gėlė baltame fone

7

Septintas lygis - mėlyna gėlė baltam fone

8

Aštuntas lygis - purpurinė gėlė baltame fone

9

Devintas lygis - auksinė gėlė baltame fone

10

Dešimtas lygis - sidabrinė gėlė juodame fone

11

Vienuoliktas lygis - sidabrinė gėlė juodame fone su juodu apvadu

12

Dvyliktas lygis - auksinė gėlė juodame fone su sidabriniu apvadu

 

 

 

 

 

 

 

Kovotojas, įveikęs paskutinę mokinio pakopą/lygį, tampa meistru. Meistrai taip pat turi 12 lygių, kurie skirstomi į tris stadijas.

Paspauskite, jei norite pamatyti pilną dydį.

Techniko stadija - nuo pirmojo iki ketvirtojo meistriškumo lygio. Šie meistrai mokomi pagrindinės technikos, todėl ir vadinami technikais. Techniko stadiją pasiekę kovotojai jau žino Wing Tsun technikas, sugeba jas panaudoti, tačiau dar ne visiškai tobulai.

Praktiko stadija - nuo penktojo iki aštuntojo meistriškumo lygio. Ją pasiekę meistrai dalyvauja standartinėse praktinėse ir sudėtingose kovinėse treniruotėse. Wing Tsun kovotojai, pasiekę šiuos lygius, vadinami praktikais. Jie sugeba sumaniai pritaikyti WT technikas, jų smūgiai būna labai stiprūs. Kuo aukštesnis praktiko lygis, tuo daugiau jis žino apie Wing Tsun. Jis taip pat išmano kitų kovos stilių teorijas ir jas lygindamas geriau supranta savąją sistemą.

Švietimo stadija - nuo devintojo iki dvyliktojo meistriškumo lygio. Šias pakopas pasiekę asmenys supranta visas, Wing Tsun ir kitų kovos menų, teorijas. Taip pat jie žino ir išmano Wing Tsun sistemą taip, kad galėtų paaiškinti visas teorines problemas, tyrinėja visų teorijų silpnąsias ir stipriąsias vietas. Šių lygių meistrai turi sugebėti derinti teorijas, logiškai ir filosofiškai paaiškinti ne tik Wing Tsun, bet ir kitus kovos menus.