fbpx

Šventės su Wing Tsun KungFu šeima


 
   Pradžia » Blog » Šventės su Wing Tsun KungFu šeima
  • 2015-12-22

12414224_10204040726938589_1596883927_oKol įspūdžiai neatšalo, bet kūnas jau pailsėjo, noriu pasidžiaugti, kad šventiniai kursai ir vakarienė praėjo puikiai. Šiandienos blog‘e – truputį apie Wing Tsun KungFu, kinų tradicijas ir apie tai, kas vyko šį savaitgalį.

O savaitgalis prasidėjo neįprastai – šeštadienį 12 valandą susirinkę instruktoriai ir mokinai salėje liejo prakaitą iki sutemų. Tikrai liejo, nes šventiniai instruktorių kursai buvo ne tik intensyvūs, bet ir ilgi.

Įdomu tai, jog kursų metu du mokiniai išsilaikė Wing Tsun KungFu instruktoriaus lygį. Stebėti kaip kiti laiko egzaminus man buvo labai įdomu, bet kaip tik tada į galvą plūdo mintys: įdomu, ar ateis ir mano eilė? O kol kas telieka pasidžiaugti, kad Wing Tsun KungFu tampa vis populiaresnis, o mokymo sistema, dėka tokių mokinių entuziastų, vis efektyvesnė.

Po penkių valandų treniruotės, prisipažinsiu, mano kojos sunkiai belaikė, tačiau tada prasidėjo kita dalis. Visi mokiniai rinkosi kiniečių restorane, kur virtuvės šefas (beje, irgi kinietis) vaišino mus savo tradiciniais patiekalais. Žmonių mažame jaukiame restorane atrodė labai daug, bet vėliau supratau, kad tai ir buvo tikrasis sumanymas – nedidelė patalpa, kaip tradiciškai įprasta Kinijoje, visus subūrė betarpiškam bendravimui, pokalbiams ir pasidalinimui šventine nuotaika.

Po vakarienės niekas neskubėjo skirstytis, nes dar laukė ir šventinė Baltijos Wing Tsun KungFu asociacijos suorganizuota programa. Si-Fu Linas Gudonavičius sakė padėkos kalbą ir apdovanojo labiausiai nusipelniusius mokinius ir meistrus. Dovanų buvo daug, o mes, Wing Tsun KungFu mokiniai, savo ruožtu taip pat sveikinome Si-Fu Liną Gudonavičių. Man tai buvo įdomi patirtis, pamačiau Wing Tsun KungFu visai kitame kontekste nei įprastai, treniruotėse.

Vakaro gale buvo paruošta dar viena įdomi staigmena – svečias iš Kinijos demonstravo tradicinę kinų arbatos gėrimo ceremoniją. Jis ne tik viską papasakojo ir parodė, bet leido ir mums patiems pabandyti pagaminti arbatą bei pavaišinti draugus. Visa tai sužavėjo – kiek daug įvairių smulkių dalykų kinų kultūroje turi savo prasmę (pavyzdžiui, arbatą reikia išgerti per tris kartus, o jei tau pripila pilną puodelį, tai reiškia, kad tau jau laikas išeiti).

Visko papasakoti neįmanoma – reikėjo patiems tai pamatyti ir pajausti. Šventinė nuotaika ir Kalėdinė dvasia subūrė visą bendruomenę, ir kaip sakė Dai Si-Hing Aleksandr Kolupaev, Wing Tsun KungFu bendruomenė jau dabar yra kaip tikra šeima, kuri, ateity, tikėkimės bus vis artimesnė. Aš labai džiaugiuosi, galėdamas būti jos dalis. Ir labai džiaugiuosi, kad dalyvavau šventiniuose renginiuose. Kalėdos jau pas mane!!

Ačiū, kad skaitote mano įrašus. Nuoširdžiai visiems linkiu jaukių bei ramių švenčių!!

-Misteris WingTsun‘as

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *