fbpx

Patarimai, kaip netapti užpuolimo auka


 
   Pradžia » Blog » Patarimai, kaip netapti užpuolimo auka
  • 2016-01-15

smurtas-55753a65c2bd0Kiekvieną dieną skaitant naujienas ir žinias, akis užkliūna už kriminalinių įvykių. „Sausio 13-toji dviems moterims tapo siaubo diena” perskaičiau ir pirmoji man kilusi mintis – kaip viskas vyktų (ar galbūt net nebūtų įvykę), jei tos užpultos moterys būtų praktikavusios kokį nors kovos meną, tarkime Wing Tsun KungFu. Kovos menų praktikavimas, savigynos kursai, specialūs straipsniai, kartais netgi perskaityto lankstinuko informacija su patarimais kaip elgtis tokioje situacijoje gali padėti išvengti rimtų pasekmių. Niekas nėra nuo to apsaugotas ir gali atsidurti tokioje situacijoje (niekam to nelinkiu), bet dažnai žmonės net nepagalvoja kaip jo kūnas galėtų reaguoti streso būsenoje. Būtent to ir moko Wing Tsun KungFu – ką daryti realiose situacijose, kai tave užpuola stipresnis priešininkas ir kaip panaudoti jo jėgą prieš jį patį.

Konflikto išvengimas

Vakar po treniruotės eidamas namo išgirdau nekultūringai šūkaujančius balsus ir situacija atrodė visiškai kitaip nei matydavau tai anksčiau. Kažkur tolumoje mačiau einančius jaunus vaikinus, tad pasirinkau kitą kelią namo. Dabar sakyčiau, kad šią situaciją galėjau vertinti objektyviau, realiau, nei būčiau tai daręs anksčiau. Dabar visada, ypač kai lauke tamsu, atidžiai stebiu aplinką – tai labai svarbu. Visiems patariu žiūrėti į žmonių kūno kalbą ir kilus abejonėms aplenkti juos didesniu spinduliu. Kai pradėjau lankyti Wing Tsun KungFu treniruotes, pasikeitė mano mąstymas, todėl išmokau aplenkti ir išvengti konfliktų.

Pagalba šalia esantiems

Abejingumas ir vengimas prisiimti atsakomybę už šalia esantį vis dar vyraujanti visos žmonijos problema. Atlikta daug socialinių eksperimentų, paplitę daug filmukų internete, kurių išvados nedžiugina – mes vis dar abejingi vienas kitam. Pamenu, kad mane nustebino vieno tyrimo išvada: kuo daugiau žmonių yra aplink, tuo mažiau atsakomybės prisiima kiekvienas iš jų ir atvirkščiai – kuo mažiau šalia, tuo labiau jie bus linkę padėti. Taip gaunasi, jog kartais net esant žmonių būryje negali jaustis saugus. Bet juk man yra svarbu, kad mano draugė, brolis ar kaimynas grįžtu namo saugiai, todėl visus skatinu nebūti abejingais. Man padeda Wing Tsun KungFu – įgautas pasitikėjimas savimi, žinios ir nuolatinė praktika ugdo atsakomybės jausmą. Dabar esu užtikrintas savimi ir visada pasiruošęs padėti. 

Wing Tsun KungFu treniruotės ir pasitikėjimas savimi

l_830

Si-Kung Maday Norbert demonstruoja Wing Tsun KungFu galią

Pasitikėjimas savimi yra būtinas, norint gatvėse ir apskritai gyvenime jaustis saugiai. Apie tai noriu papasakoti plačiau. Wing Tsun KungFu treniruotėse mokausi ne vien tik įvairių technikų, bet svarbiausia žinau kaip jas pritaikyti realiose situacijose. Esu girdėjęs ir dabar su nekantrumu laukiu teminių Si-Fu Lino Gudonavičiaus rengiamų seminarų, kurių metu ypač koncentruojamasi į Wing Tsun kovos meną realiose situacijose. Pavyzdžiui, mokoma, kaip apsiginti, jei tave užpuola sėdint, arba kaip panaudoti peilį savigynai ir panašiai. Tokie seminarai ypač efektyviai padeda Wing Tsun mokiniams suprasti kaip šis kovos menas panaudojamas praktiškai. Žinoma, ne tik teminiai seminarai, o kiekviena treniruotė su kvalifikuotais instruktoriais, kiekviena praktikavimosi valanda suteikia vis naujų įgūdžių ir žinių. Dėl šios priežasties, aš savo laiką ir energiją ruošiuosi naudoti tikslingai – šį sekmadienį vėl eisiu į instruktorių kursus. Neabejoju, kad po jų jausiuosi dar labiau pasiruošęs netikėtoms situacijoms.

Taigi, tamsiais žiemos vakarais saugokitės ne vien paslysti slidžiame kelyje, bet ir kita prasme saugiai pasiekti savo tikslą. Būkit saugūs ir laimingi!

-Misteris WingTsun’as

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *