fbpx

Pirmoji Wing Tsun KungFu treniruotė: kitaip, todėl įdomu


 
   Pradžia » Blog » Pirmoji Wing Tsun KungFu treniruotė: kitaip, todėl įdomu
  • 2015-11-04

admin-ajaxPagaliau artėjo mano ilgai laukta pirmoji Wing Tsun KungFu treniruotė. Kruopščiai susidėjau aprangą, kurią patarė atsinešti instruktorius ir skaičiavau paskutines valandas. Atvykau ankščiau, ir vėliau tuo labai džiaugiausi, nes, pasirodo, klube galioja griežtos taisyklės.

Pirmiausia mane pasitiko draugiškas jaunas instruktorius, kuris viską aprodė ir papasakojo svarbiausius dalykus. Vėliau susipažinau ir su visa likusia bendruomene. Jie sutiko santūriau, bet jaučiau, kad kiekvienas pasiruošęs padėti, patarti ar pamokyti.

Bet apie viską nuo pradžių.

Atėjus ir pamačius kaip vyksta Wing Tsun KungFu treniruotės, galvoje sukosi tūkstančiai klausimų: Ar jiems neskauda? Kaip pavyksta poroje kovoti dar visai jaunam vaikinui ir solidaus amžiaus vyrui? Ką reiškia tie makalavimai rankomis (tai net nepriminė filmuose matyto KungFu)? Ir kitas netikėtumas: kodėl čia tiek daug merginų!? Vaikystėje mane mama visada mokė – nemušk mergaičių! Tai kaip aš dabar turėsiu su jomis kovoti??

Mano mintis pertraukė instruktorius, priėjęs ir pradėjęs pasakoti klubo ir Wing Tsun KungFu kovos meno istoriją (apie mano atėjimą, kaip suprantu, jam buvo pranešta iš anksto), ką ir kodėl jie čia veikia, taip pat supažindino su klubo vidaus taisyklėmis, kurios yra gana paprastos: ateik laiku, elkis pagarbiai, būk tvarkingas ir t.t.

YEE CHI KIM YEUNG MA – pagrindinė stovėsena

Atėjo laikas praktikai. Iš tiesų šiek tiek pasimečiau, kai instruktorius pradėjo rodyti pirmuosius judesius: pradžia atrodė kaip musių vaikymas ore ir tai skatino ne susikaupti, o juoktis, tačiau nesustojau, prisiminiau filmą „The Karate Kid“, kai vaikiui ištisas dienas reikėjo kilnoti savo švarkelį, o vėliau tie judesiai buvo panaudoti kovoje. Taip ir aš buvau pasiryžęs nenuleisti rankų pačiame pirmame žingsnyje.

Matydami mano ne pačią sėkmingiausią pradžią, į pagalbą atėjo kiti mokiniai. Kadangi dauguma iš jų buvo irgi visai neseniai pradėję treniruotis, aš buvau apipiltas daugybe patarimų iš jų asmeninės praktikos. Vieni pasakojo kaip jiems sunku įsisavinti istoriją, kuri vėliau reikalinga mokinio egzaminams, ir davė patarimą viską mokytis stropiai nuo pradžių ir nepraleisti pirmųjų Wing Tsun KungFu treniruočių. Tuo tarpu kiti rodė kaip tiksliau atlikti vienus ar kitus judesius.

Stebėjau visus šiuos žmones ir negalėjau nesistebėti: įvairiausio amžiaus, akivaizdu, skirtingus pomėgius ir gyvenimus  turintys žmonės. Vieni verslininkai, kiti – IT specialistai, medicinos studentai ir ir smulkutės merginos, kurios, pasirodo, jau sugeba apsiginti net ir nuo fiziškai pranašesnių priešininkų… „Kokie visi skirtingi…“ – pagalvojau. Nepaisant to, visiems čia buvo įdomu ir linksma. Pertraukėlių metu netrūko šypsenų, pašnekesių ir juoko. Įsilieti į tokią darnią bendruomenę tikrai nebus sunku!

game_of_death_1600

Wing Tsun KungFu labiausiai asocijuojasi su Bruce Lee

Jausdamas tokį palaikymą tiek iš instruktoriaus, tiek iš visų mokinių, jaučiau, kad mano motyvacija kyla. Nors pirmoje treniruotėje, tikiu, neatrodžiau kaip mano mėgstamas Bruce Lee, o atliekami judesiai (veikiau bandymas juos atlikti ir po jų sekančios nesėkmės) smarkiai kirto per mano pasitikėjimą, noras įrodyti sau ir kitiems, kad GALIU, užvaldė mano mintis.

Atsisveikinimas su instruktoriumi gavau patarimą „Wing Tsun KungFu yra kelionė ir tu turi galimybę ją pradėti. Aš esu čia tam, kad padėčiau tau keliauti. Neprarask motyvacijos, kiekviena nesėkmė gimdo naują sėkmę.” Namo ėjau chaose – mintys šokinėjo nuo istorijos, judesių technikos iki bendruomenės narių vardų ir instruktoriaus pasakytų žodžių. Jaučiausi nuostabiai, žinojau, kad ši kelionė veda mane į priekį.
Ne vienas matytas Wing Tsun KungFu mokinys taip pat dar buvo visiškas naujokas, tačiau jau po kelių savaičių treniruočių jis ne tik jautėsi, bet ir atrodė gerokai pažengęs! Kada aš toks būsiu? Negaliu sulaukti kitos treniruotės!

Misteris WingTsun’as

Komentaras įraše “Pirmoji Wing Tsun KungFu treniruotė: kitaip, todėl įdomu

  1. Inga sako:

    Sveiki Labai geros treniruotės kai lankiau. Dabar niekaip neišeina jų lankyti, nes turiu mažą sūnelį, kuriam esu labai reikalinga. Tikiuosi lankysiu ir toliau, kai Jam bus 7m, jeigu dar bus savigynos kursai. Sėkmės visiems, kas Juos lanko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *