fbpx

Dienos atradimas – Wing Tsun KungFu


 
   Pradžia » Blog » Dienos atradimas – Wing Tsun KungFu
  • 2015-10-30

Application Wing ChunPrieš nusprendžiant pradėti praktikuoti Wing Tsun KungFu kovos meną, jaučiau, kad mano gyvenime atėjo laikas pokyčiams. Monotonija ir kasdienybė buvo užvaldžiusi mano kūną ir mintis, o svajonės paliktos nuošalyje. Nenorėdamas švaistyti savo dienų, pradėjau ieškoti prasmingos veiklos.

Netrukus atsitiktinai išgirdau apie Wing Tsun KungFu. Pirmiausia dėmesys krypo į šio kovos meno siunčiamą žinutę: „Wing Tsun – kovos menas geriems žmonėms“. „Idomu“ – pagalvojau – „Kovos menas ir geri žmonės… Čia turbūt yra kažkokia gili prasmė, kurią suprasiu tik atėjęs į treniruotes.“ Taip pat posakis “daugiau greičio, daugiau jėgos, daugiau pojūčių” nusakė mano vidinę būseną: to ir ieškojau – daugiau naujovių!

Jau seniai nebeužsiiminėju jokia fizine veikla: sporto klubai atrodė kaip monotoniškas judesių atkartojimas, o individualus sportas (bėgiojimas ar mankšta namie) – ne man. Noriu bendrauti su žmonėmis, semtis iš jų patirties ir išgirsti įdomių istorijų, todėl Wing Tsun KungFu treniruotės atrodė geriausias pasirinkimas.

Be to, niekada nebuvau stipriausias vaikas nei mokykloje, nei kieme tarp draugų. Niekada taip ir nesužinojau, ką reiškia savigyna ir, paprastai tariant, muštynės. Gyvenau ramų ir sėslų gyvenimą, tačiau mane neramino viena mintis: juk dabar nėra taip saugu. Kas, jei kada nors man teks apsiginti? Ką reikėtų daryti, jei pavojus iškiltų aplinkiniams?

Viskas atrodė įdomu, bet nauja, todėl nenorėjau leistis į kelionę visiškai „žalias“. Pasidomėjau, kaip tokioje mažoje valstybėje kaip Lietuva atsirado tokia išskirtinė sporto šaka. Žinau, kad kovos menai pamažu atranda savo entuziastus, tačiau man buvo įdomu ir – pasirodo – pravartu prieš einant į treniruotes susipažinti su Wing Tsun KungFu kovos meno istorija.

ngmui

Ng Mui – Wing Tsun KungFu kovos meno pradininkė

Kiekvienam, dar neapsisprendusiam pradėti praktikuoti šio kovos meno, pasiulyčiau pirmiausia pasidomėti genealogija ir istorija. Man tai padėjo suprasti, kad tikrai noriu išbandyti Wing Tsun KungFu. Tai 300 metų siekianti praktika, kurią pradėjo vienuolė Ng Mui (taip, taip – moters sukurtas kovos menas, tinkantis visiems!). Ji ir kiti šios srities meistrai perdavinėjo informaciją tik išskirtinai atrinktiems žmonėms, kol galiausiai Wing Tsun KungFu kovos menas susiformavo toks, koks yra šiandien. Taigi galimybė būti vienu tų išrinktųjų, kuris turės galimybę sužinoti visų šio kovos meno paslapčių, mane labai jaudino.

Bet ne vien istorija, ne vien netyčia pamatyta citata, mane traukė išbandyti šio kovos meno, kurio net pavadinimą ištarti pirmą kartą pasirodė ne pati lengviausia užduotis. Mane ten traukė noras pamatyti visiškai kitokią kultūrą, išlįsti iš savo komforto zonos, susipažinti su naujais žmonėmis, domėtis dalykais, kurie iš esmės neturėjo nieko bendro su mano gyvenimo būdu.  Dar vaikystėje mane traukė filmai apie kovos menus – legendinį Bruce‘ą Lee ir stipruolį Jackie Chan‘ą bei Rytų išminčių filosofiją. Visi filmuose ir knygose matyti meistrai atrodė kaip Dievai! O kovos menas? Kaip jie kaunasi? Kaip jie tai padaro? 3 sekundės ir priešininkas ant žemės… Mistika!

Nieko nelaukiau – leidau savo jaunystės svajonėms pildytis. Paskambinau instruktoriui, kuris maloniai pakvietė į pirmą nemokamą treniruotę ir pasakė ką reikėtų atsinešti. Iki treniruotės turėjau daug laiko fantazuoti kaip seksis, kaip mane priims bendruomenė, ar patiks, tačiau buvau rimtai pasiryžęs bandyti. Su dideliu nekantrumu laukiau kada galėsiu pradėti ir svarsčiau kaip viskas bus iš tikrųjų.

Sėkmės man. Kumščiai paruošti grandininiams Wing Tsun KungFu smūgiams!

– Misteris WingTsun’as

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *