fbpx

7 priežastys, kodėl verta praktikuoti kovos menus


 
   Pradžia » Blog » 7 priežastys, kodėl verta praktikuoti kovos menus
  • 2020-11-10

Kursai

Kovos menų praktikavimas – tai savęs pažinimas. Smūgis ar spyris kiekvienos kovos metu nesiekia išvaryti pragaro iš priešininko, tačiau atvirkščiai, panaikinti tavo ego tūnantį pragarą, baimes ar dvejones”, – Bruce Lee.

Pasitikėjimas savimi, jėga, aistra, tam ką darai, ir žinoma, tvirtas kūnas – be jokios abejonės tik keletas dalykų, kurie suaštrėja ar netgi atsiranda praktikuojant kovos menus. Ilgalaikėje perspektyvoje treniruojantis stiprėjate ne tik fiziškai, bet ir emociškai bei protiškai, geriau sukoncentruojate dėmesį, gerinate koordinaciją ir augate ne tik kaip kovotojas treniruotėse, bet ir kaip žmogus kasdieniniame gyvenime.

Šiandien išskiriame 7 pagrindines priežastis, kodėl verta praktikuoti kovos menus:

  1. Išmoksite savigynos

Augant užpuolimų statistikai Lietuvoje bei žiniasklaidoje išvystant vis daugiau straipsnių apie netikėtus apiplėšimus gatvėje ar smurtą dėl neaiškios priežasties, niekada negali žinoti, kas tavęs laukia ir kada gali iškilti pavojus, todėl vienas svarbiausių faktorių – mokėti apginti save. Smurtas gali pasiekti kiekvieną iš mūsų. Mokantis kovos menų lavėja svarbūs įgūdžiai, būtini norint apginti save ar kitus, išauga pasitikėjimas savimi, kuris leidžia jaustis nepriklausomu ir be baimės keliauti gatve.

Praktikuojant kovos menus ne tik išmoksite tam tikrų technikų, kurios praverstų užpuolimo atveju, bet ir ugdysite tvirtumą bei ištvermę, kurie padės užklupus dar nežinomai emocinei būsenai užpuolimo metu. „Kuomet žmogus nuosekliai ir dėdamas daug pastangų mokosi kovos meno, tuomet jis turi daugiau šansų apsiginti. Žinoma, mokytis yra tikrai sunku, tačiau kiekviena diena, kuomet tu investuoji į save, skatina tave tobulėti, pasitempti, ir kiekvieną ateinančią dieną, tu tampi stipresnis nei buvusią, nesvarbu, esi moteris, vaikas ar vyras. Tai nenusakomas jausmas žinoti, jog tu gali aginti save daugiau nei 95% realių gyvenimiškų situacijų“, – pasakoja kinų kovos meno Wing Tsun KungFu asociacijos vadovas Linas Gudonavičius.

  1. Sustiprinsite pasitikėjimą savimi

Kuomet pradėsite reguliariai treniruotis ir pamatysite jog tobulėjate – atrasite tikrąją kovotojo dvasią, o kartu su ja ir užaugintą pasitikėjimą savimi. Taip pat, jausitės kur kas geriau dėlto, kaip atrodote, kaip jaučiatės ir kaip mąstote. Eisite aukščiau iškėlę galvas, ramūs ir užtikrinti savimi. Galima drąsiai sakyti, jog po gerų keletos mėnesių intensyvių treniruočių, pajusite jog esate stiprūs, pajėgūs ir galintys kalnus nuversti.

Mokantis kovos menų reikalingas itin glaudus bendradarbiavimas bei komunikacija su savo instruktoriumi, bendraminčiais, treniruočių draugais. Tai padeda lavinti savo socialinius ir komunikacijos įgūdžius, kurie itin būtini kiekviename gyvenimo žingsnyje bendraujant su didele įvairove žmonių. Tad, išugdysite stiprybę ir šioje kasdien praverčiančioje srityje.

  1. Įgausite formą visapusiškai

Praktikuojant kovos menus stiprėja raumenys ir visas kūnas, todėl laikui bėgant, nesunku pastebėti puikius rezultatus ir gerėjančias kūno formas. Ar žinojote, kad  vienos Wing Tsun KungFu treniruotės metu Jūs galite sudeginti daugiau kaip 1000 kalorijų?

Tad, be šios akivaizdžios naudos Wing Tsun dar išmokys Jus pažvelgti savo baimei į akis. Nepriklausomai nuo užlupusių situacijų, kuriuose jaučiatės nejaukiai ar net baugiai, galėsite sukoncentruoti dėmesį bei atlikti geriausius sprendimus, kurie bus paremti racionalumu ir pragmatišku situacijos tvarkymu. Kai tapsite stipresniais ne tik išore, bet ir vidumi Wing Tsun KungFu kelionėje, pastebėsite, kad tampate visapusiškai tvirtesni, įgaunate formą dvasiškai, psichologiškai ir fiziškai. Tai tikrai padės Jums kasdienybėje, todėl kad išmoksite priimti ir spręsti gyvenimo pasiųstus iššūkius.

Bruce Lee, garsus kovos menų filmų aktorius, nuolat pabrėždavo, kad, praktikuojant kovos menus, tarp treniruočių reikia mokėti ne tik gerai atlikti judesius, bet ir atsisėsti, susikaupti ir pamatyti savo silpnybes. Taip sužinote, kur dar galite tobulėti.

  1. Išugdysite koncentraciją ir sąmoningumą

Treniruotėse privalote būti susitelkę ne tik į savo atliekamus veiksmus ir technikas, bet ir į žmones, kurie Jus supa. Ilgalaikių treniruočių perspektyvoje, tapsite pastabesni aplinkai, kuri Jus supa, bei kuri, tam tikrais atvejais padeda išvengti pavojų. Šis platesnis pasaulio suvokimas bei atradimas yra itin svarbus gyvenime, padedantis tiek mokykloje, darbe ar asmeniniuose santykiuose. Jis paprasčiausiai padeda rasti kelią kasdieniniame gyvenime.

Pasak L. Gudonavičiaus, treniruočių salė turi tapti ta erdve, už kurios ribų paliekate ryšio priemones, tampate izoliuoti nuo išorinio pasaulio žinučių, skambučių, kalendorinių pranešimų, o valanda ar pusantros sporto turi visiškai išvalyti galvą nuo probleminių minčių. Nereikėtų bijoti kovos menų net jei dirbate ir fizinį darbą, kadangi savijauta po jų – kur kas geresnė.

„Jei kalbame apie kovos menus, tai daugelyje jų fiziniai pratimai sudaro iki 20 proc. treniruočių. Kiti pratimai yra skirti kūno lavinimui, vestibiuliarinio aparato, pusiausvyros, koordinacijos refleksų ugdymui, ką kasdienėje veikloje mes laviname retai. Ne kartą po treniruočių yra tekę girdėti iš savo mokinių, dirbančių fizinį darbą, kad jie tarsi naujai atgimsta, nuovargis tampa kitokiu, o kitą dieną jie vėl yra kupini jėgų“, – pasakoja jau daugiau kaip 20 metų Wing Tsun KungFu praktikuojantis meistras Linas Gudonavičius.

  1. Rasite bendraminčių ar net draugų

Kuo daugiau laiko praleisite užsiėmimuose, tuo daugiau treniruositės drauge su tais žmonėmis, kuriems taip pat patinka šis kovos menas, kurie jaučia tą patį, ką ir Jūs ar netgi susiduria su tokiomis pačiomis problemomis kaip Jūsų. Greičiausiai, tai bus tie žmonės, kurie pajus Jūsų tądienę emociją, kurie galės Jus padrąsinti ir priversti nepasiduoti sunkiame kovos meno treniruočių kelyje.

  1. Išmoksite mylėti save

Kadangi Jūsų kūnas yra tiek Jūsų ginklas, tiek šarvai kovoje, reguliariai treniruodamiesi išmoksite gerbti jį ir tinkamai prižiūrėti. Tai reiškia, jog stengsitės surasti kelią į sveikesnę gyvenseną, kokybiškesnį poilsį ir subalansuotą maistą, kurio tikrai reikia Jūsų kūnui.

Kai imsitės laikytis sveikesnių įpročių pamažu tapsite ne tik tvirtesnis, sveikesnis, bet ir kur kas stipresnis kovotojas, kadangi sveika gyvenseną padės norimų rezultatų pasiekti kur kas greičiau.

  1. Tapsite laimingesnis

Kovos menų treniruotės padidins Jūsų endorfinų gamybą, tad Jūs tapsite laimingesniais ir lengviau pakelsite užklupusias negandas. Atrasite dvigubą naudą ne tik treniruojantis tvirtėjant kūnui, bet ir džiaugsitės kur kas geresne savo nuotaika.

Dar daugiau, laimė, kurią pajusite pasiekę tam tikrus tikslus bus neapsakoma – išmokta nauja technika ar net kita treniruotė taps tiesiog nuostabia akimirka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *