fbpx

Pagrindiniai žingsniai ir stovėsenos


 
   Pradžia » Apie Wing Tsun » Daugiau apie Wing Tsun » Pagrindiniai žingsniai ir stovėsenos

bruce94YEE CHI KIM YEUNG MA yra visų Wing Tsun stovėsenų motina. Ji nekovinė, tačiau sudaro kovinių stovėsenų pagrindą: pėdos pasuktos į vidų, o keliai truputį sulenkti ir spaudžiami į vidų. Savo forma ji primena tvirtą Paryžiaus Eifelio bokštą. Naujokai dažnai daro tokias klaidas: jie stovi per plačiai arba per siaurai, pėdos nepasukamos reikiamu kampu, per žemai nuleidžia dubenį.

Šiek tiek pasukęs kūną į šalį Wing Tsun kovotojas iš pagrindinės stovėsenos pereina į šoninę. Sukantis į šalį, svarbiausia dėmesį sutelkti į pėdų padėtį: sukasi tik viena pėda, ir tik per centrą, neatkeliant kulno, kitaip žmogus praranda pusiausvyrą. Sukantis išnaudojama natūrali žmogaus reakcija į besiartinančią priešininko jėgą, kuri nukreipiama ar palydima į šoną. Ši stovėsena dažnai naudojama tada, kai norima greitai pereiti į puolimą: iš šoninės stovėsenos galima pereiti į judrią priekinę stovėseną (viena labiausiai naudojamų kovinių Wing Tsun stovėsenų). Čia didžioji kūno masės dalis tenka galinei kojai (kovotojas lengvai išlaiko pusiausvyrą), o priekine koja jis gali pulti priešininką. Taip pat svarbu – neužmiršti spausti kelių, o rankų padėtį reikia derinti su stovėsena. “Yee Chi Kim Yeung Ma” leidžia įvairiai pereiti į kitas stovėsenas ar judėjimo formas.

Wing Tsun mokykloje judama pristatomaisiais žingsniais: kai žmogus žengia priekine koja pirmyn ir, neatitraukdamas pėdos nuo žemės, pritraukia galinę koją, ant kurios perkelia beveik 80 procentų viso kūno svorio. Po tokio veiksmo Wing Tsun mokinys sugrįžta į priekinę stovėseną. Pristatomieji žingsniai yra patogūs atakuojant ir labai efektyvūs. Tradiciniuose Shaolin stiliuose judama dažnai su įvairiais šuoliukais, o kovotojo kūno svorio centras dažnai perkėlinėjimas. Tuo tarpu Wing Tsun vienu žingsniu perkeliamos abi kojos ir išlaikomas pastovus kūno svorio centras. Taip taupomi judesiai. Pagrindinės pasitaikančios klaidos yra šios: kūno svoris perkeliamas ant priekinės kojos, kai pritraukiama galinė koja, pėda pakeliama nuo žemės, mokiniai užmiršta spausti kelius.