fbpx

Si – Jo Leung Ting


 
   Pradžia » Apie Wing Tsun » Meistrai » Si – Jo Leung Ting

Profesorius Leung Ting yra dabartinis Tarptautinės Wing Tsun IMG_2694asociacijos (International Wing Tsun Association - IWTA) prezidentas ir vienintelis gyvas didysis meistras. 1973 metais baigęs Honkongo baptistų koledžą jis gavo kinų ir anglų kalbų literatūros bakalauro laipsnį. 1979-aisiais už sėkmingą Wing Tsun sistemos vystymą ir propagavimą pasaulyje Leung Ting suteiktas JAV filosofijos daktaro laipsnis, o 1997 metais tarptautinėje Bulgarijos sporto akademijoje jis gavo Garbės kovos menų profesoriaus titulą.

Didžiojo mokytojo darbai

Leung Ting nuo trylikos metų pradėjo mokytis Wing Tsun. Būdamas dvidešimties jis tapo legendinio Didžiojo meistro Yip Man (kurį laiką mokiusio Bruce’ą Lee) mokiniu. Leung Ting savo gyvenimą pašventė Wing Tsun KungFu vystymui. Jo įkurta tarptautinė Wing Tsun organizacija išaugo į didžiauią profesionalią KungFu organizaciją pasaulyje, turinčią savo atstovybes 63 šalyse.

Profesorius Leung Ting išpopuliarino Wing Tsun KungFu, kurį dabar praktikuoja dešimtys tūkstančių 1_f3a71074aakovos menų mėgėjų visame pasaulyje. Nemažai jų, prieš pradėdami lankyti Wing Tsun, buvo kitų kovos menų ekspertai, daugelio šalių armijos ir slaptųjų saugumo struktūrų instruktoriai: Jungtinių Valstijų FTB ir jūrų pėstininkai, Vokietijos SEK ir GSG9, Liuksemburgo GIP, Prancūzijos RAID, Italijos NOCS darbuotojai, Indijos dalinys, kovojantis su teroristais, Belgijos specialioji policija. Kai kurie šie žmonės jau buvo pasiekę aukštą meistriškumo lygį, laimėję nacionalinius turnyrus ar tapę įvairių kovos menų pasaulio čempionais.

Kino, menas, literatūra ir Wing Tsun KungFu

Profesorius Leung Ting kino pasaulyje žinomas kaip KungFu filmų techninis režisierius. Nuo 1976 metų jis konsultavo kuriant daugiau nei 24 televizijos serialus ir 6 filmus apie KungFu. Leung Ting - gerbiamas kinų kovos menų ir kultūros žinovas, jis taip pat konsultuoja vietines ir tarptautines televizijos kompanijas, kuriančias laidas ar dokumentinius filmus apie kinų kultūrą ir KungFu.
1978 metais profesorius Leung Ting išleido savo pirmąją knygą apie Wing Tsun KungFu sistemą. Pirmasis leidimas - išpirktas per keturis mėnesius. Sijo Leung Ting sulaukė tūkstančių laiškų, kuriuose skaitytojai prašė išleisti knygą pakartotinai. Milžiniškas jos populiarumas skatino profesorių Leung Ting skirti daugiau laiko Wing Tsun ir kitų KungFu stilių knygų rašymui ir leidimui. Sijo Leung Ting šiuo metu yra sukūręs daugiau nei 50 veikalų apie KungFu (vaizdajuosčių ir knygų). Dauguma jo knygų leidžiamos kinų ir anglų kalbomis, tačiau kelerios išverstos į vokiečių, italų, ispanų, vengrų kalbas.