fbpx

Siu Nim Tau


 
   Pradžia » Apie Wing Tsun » Siu Nim Tau

Siu Nim Tau – pirmoji Wing Tsun KungFu kovinių veiksmų forma, dar kartais vadinama “Saam Pai Fut” (tris kartus nusilenkti Budai – iš kinų kalbos). Pirmasis pavadinimas yra naudojamas dažniau. Norintys suprasti Wing Tsun KungFu sistemą, turi išmokti “Siu Nim Tau”, nuo kurios naujokai pradeda pažintį su Wing Tsun. "Jeigu Mažoji idėja” arba SIU NIM TAU yra neteisinga, jūs niekuomet nelaimėsite kovos", - pradedančiuosius moko Wing Tsun instruktoriai. Kitaip tariant, jei mokiniui nesiseka išmokti “Siu Nim Tau”, jis negalės įvaldyti sudėtingesnės technikos, kuri remiasi šia pirmąja kovinių veiksmų forma. Štai kodėl Wing Tsun mokinys visą laiką praktikuoja “Mažąją idėją” - ja pradedama kiekviena Wing Tsun treniruotė.

Laikydamasis mokinio lygius, iki pat vyresniojo mokinio pakopos, mokinys per egzaminus net devynis kartus turės atlikti “Siu Nim Tau”, ir kiekvieną kartą jis privalės tai daryti vis tobuliau. “Mažoji idėja” yra skirta žemiau juosmens esančiai kūno daliai treniruoti, tad kai mokinys atlieka rankų techniką, jis nejudina kojų ar žemutinės kūno dalies. “Siu Nim Tau” panaši į meditaciją, tik skiriasi tuo, kad ją atlikdamas mokinys stovi, o ne sėdi. Stovėdamas jis spaudžia kelius, taip ilgainiui tvirtėja jo kojos ir gerėja stovėsena.

"Mokytis negalvojant yra darbas veltui, o galvoti nesimokant yra pavojinga", - taip kalbėjo savo mokiniams kinų išminčius Konfucijus. Šis teiginys tinka ir įsisavinant Wing Tsun: jei mokinys kartoja parodytą judesį nesusimąstęs apie jo esmę, praktinį panaudojimą, šis būna bevertis, nes tėra tik judesio imitacija. Kai toks mokinys baigs mokslus ir pats surinks grupę mokinių, tesugebės parodyti tai, ką matė, taps žinių tarpininku, mėgdžiojančiu Wing Tsun kunfu techniką. Jis nebus kovotojas, nes jo technika - negyvybinga. Neapgalvotas technikos mokymasis paprastai baigiasi klaidomis. Mokytojas jau mokymosi pradžioje turi pataisyti mokinio klaidas, kitaip jam vystysis neteisingi įgūdžiai. Juos ištaisyti bus beveik neįmanoma. Geriausia, kad naujokas iš pradžių sau keltų mažus tikslus. Didelis tikslas arba idėja dažnai mokinį suklaidina ir priverčia jį daug norėti ir tikėtis, o trokštantis garbės mokinys visada būna nepatenkintas savo pasiekimais. Jis atidėlioja technikos mokymąsi ateičiai, nepaisydamas jos svarbos. Jis norėtų Wing Tsun išmokti per dieną.

Skubantis žmogus kelyje praleidžia tas paslaptis, kurios atsiveria tik tam, kas mokosi žingsnis po žingsnio. Wing Tsun KungFu reikia deramai sukramtyti, o ne praryti vienu kąsniu. Mokinys turi griežtai sutelkti visą dėmesį į mokymąsi ir tobulėti pagal programą, o ne siekti to, kam dar nesubrendo. Pradedančiuosius labiau domina praktinis Wing Tsun technikos panaudojimas, o ne teorija. Norint techniką panaudoti praktikoje, ją būtina gerai išmokti, todėl Wing Tsun mokiniai turėtų būti pastabūs ir laikytis instruktoriaus nurodymų. Kai praktikantas išmoksta pagrindinę techniką, jam leidžiama pereiti į kitą, aukštesnę, mokymosi pakopą. Tada jis gali klausti, palyginti, taisyti, tobulinti savo žinias ir kurti savitą stilių.