Mitai apie kinų kovos menus: kuo tikėti, o kuo ne?


 
   Pradžia » Mitai apie kinų kovos menus: kuo tikėti, o kuo ne?
16880715_1492626784103801_2061796933_o
  • 2017-02-23

Kiekvienais metais, sausio 28-ąją dieną, visas pasaulis švenčia Kinų Naujuosius metus, kurie, tikima, kad atneš pasauliui dar daugiau naujų, teigiamų permainų ir pozityvumo.

Kasmet kinų kultūra ir tradicijos vis labiau populiarėja ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje, o kinų kovos menai tampa vis dažniau pasirenkama veikla. Tačiau kinų kultūra kaip tradicija nuolat supama įvairiausių mitų, kurie neretai stabdo mus pasinerti į ją visa galva.

Kviečiame Jus susipažinti su trimis didžiausiais mitais apie Kinų kovos menus ir skubame garsiai pasakyti, jog tai – netiesa!

Mitas nr. 1 : Norint lankyti kinų kovos menų užsiėmimus – būtinas išankstinis fizinis pasirengimas.

NETIESA! Wing Tsun – tai ne tik treniruotės, bet ir gyvenimo filosofija, kuri orientuota į vidinę ramybę bei susikaupimą. Wing Tsun moko greitos orientacijos, dėmesio į smulkmenas ir moko, kaip nukreipti priešininko jėgą prieš jį patį, o esant galimybei atrasti būdą, kaip išvengti susidūrimo su priešininku.  Į tokią situaciją gali patekti bet kas, todėl mokantis šios filosofijos ir veiksmų nebūtinas joks fizinis pasirengimas – čia mokomasi panaudoti tai, ką turime šiuo metu, kas galėtų padėti realioje situacijoje.

 

Mitas nr. 2: Kinų kovos menai skirti vyrams.

NETIESA! Prieš 250 – 300 metų gyveno Shaolin vienuolė Ng Mui, kuri ir sukūrė Wing Tsun KungFu kovos meną kaip savigynos priemonę. Šiandien Wing Tsun treniruotes lanko tiek vyrai, tiek moterys ir vaikai. Treniruotės subalansuotos visiems, siekiantiems ne tik sustiprėti fiziškai, bet ir išmokti savigynos meno, prisiliesti prie kinų tradicijų bei daugiau laiko praleisti bendraminčių aplinkoje.

 

Mitas nr. 3: Kinų kovos menais užsiimti reikia pradėti dar jauname amžiuje.

NETIESA! Kinų kovos menai – tai ne tik fiziniai užsiėmimai, bet ir gyvenimo filosofija, kuria norint domėtis nėra nustatytas nei amžiaus, nei lyties, nei kitas faktorius. Wing Tsun mokytis niekada nevėlu, tačiau statistika rodo, jog treniruotis pradėjusiems 7-12 metų amžiaus vaikams padeda geriau susikaupti moksluose. savyje ugdyti pagarbos suaugusiems jausmą bei padeda sustiprėti fiziškai. Taip pat kinų kovos menai padeda ugdyti kantrybę, discipliną ir skatina nuosekliai siekti savo tikslo.

 

Nori apie Wing Tsun sužinoti daugiau? Kviečiame pasiklausyti įdomaus Baltijos Wing Tsun KungFu Asociacijos prezidento ir aukščiausio meistriškumo lygio meistro Lietuvoje, Si-Fu Lino Gudonavičiaus interviu!

Interviu galite rasti čia!

Nori pradėti lankyti treniruotes? Registruokis ir treniruotes su šeima bei draugais lankyk pigiau!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *